Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Психологічна служба

Дата: 25 грудня 2017 о 13:10, Оновлено 1 жовтня 2023 о 17:01

ВІТАЮ ВАС НА СТОРІНЦІ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА!

Кожна дитина- це сонце,то ж дамо їй можливість світити!

Хто такий психолог?
Це звичайна людина, яка  слухає клієнта після чого допомагає знайти вихід з різних ситуацій.

З ким працює психолог?
Психолог працює зі здоровими людьми, які  мають труднощі у вирішенні проблем, у відношеннях з іншими або у досягненні бажаної мети.
У яких ситуаціях може допомогти психолог?
Психолог виступає певним дзеркалом, дає людині можливість побачити своє життя, проблеми збоку. Застосувати все те, що може допомогти звести містки між собою і собою, собою і людьми, соціумом.
Шляхи вирішення проблем закладені в самій людині, необхідно лише допомогти усвідомити їх.

Коли потрібно звертатися до психолога?
• Якщо проблема не розв'язується тривалий час;
• Якщо Ви знаєте, як розв'язати проблему, але вам все-таки потрібна допомога;
• Якщо Вас щось тривожить в дитячій поведінці, але ви не можете зрозуміти причину;
• Якщо Вам здається, що ваш малюк відстає у розвитку від своїх однолітків. Швидше за все Вам це лише здається.       Але краще розставити всі крапки над «І», та не мучити дитину порівняннями з іншими дітьми.
• Якщо у Вас сімейні проблеми і це відбивається на дитині.

Робота психолога в закладі освіти нерозривно пов’язана з освітнім процесом. Ліцей – це величезний соціальний інститут. Психолог працює не тільки з дітьми, а також і з педагогами та батьками. Пропоную ознайомитися з основними напрямами діяльності психолога в ліцеї:

Психологічна просвіта

– формування у учнів, вихованців та їхніх батьків, у педагогічних працівників і керівників освітніх установ потреби в психологічних знаннях, бажання використовувати їх в інтересах власного розвитку. Створення умов для повноцінного особистісного розвитку і самовизначення учнів, вихованців на кожному віковому етапі, а також у своєчасному попередженні можливих порушень у становленні особистості і розвитку інтелекту.

Психологічна профілактика

– попередження виникнення явищ дезадаптації учнів, вихованців в освітніх установах, розробка конкретних рекомендацій педагогічним працівникам, батькам з надання за допомоги в питаннях виховання, навчання і розвитку.

Психологічна діагностика

– поглиблене психолого-педагогічне вивчення учнів,  протягом усього періоду навчання, визначення індивідуальних особливостей і схильностей особистості, її потенційних можливостей у процесі навчання і виховання, у професійному самовизначенні, а також виявлення причин і механізмів порушень у навчанні, розвитку, соціальної адаптації.

Психологічна корекція

– активний вплив на процес формування особистості в дитячому віці і збереження її індивідуальності, здійснюване на основі спільної діяльності педагогів – психологів, дефектологів, логопедів, лікарів, соціальних педагогів та інших фахівців. Ця робота включає в себе елементи гри і рисункові методи (в залежності від віку дитини). Проведення позакласних заходів (класна година, година психолога) також входять до компетенції психолога.

Консультаційна діяльність

– надання допомоги учням, вихованцям, їх батькам, педагогічним працівникам та іншим учасникам освітнього процесу в питаннях розвитку, виховання і навчання за допомогою психологічного консультування. Складання психолого-педагогічної характеристики дитини, яка розкриває розвиток всіх сфер і психічних процесів, здоров’я.

Заклад освіти для дитини є центром освоєння соціуму. Перший досвід міжособистісних відносин, засвоєння знань, і багато чого іншого – все це отримує дитина в школі. Саме тут необхідно виробити єдину лінію роботи і педагогів, і батьків, і психолога. Тільки при взаємному прийнятті рішень, при єдиних цілях, школа може претендувати на звання соціального інституту знань.

Практичний психолог як спосіб життя

Коли більшість людей не вміло писати, була шанована професія писаря. Коли вмінню писати масово вивчили в школах, це перестало бути професією і стало рядовим умінням. Також і психологія - в ситуації масової безграмотності «Психолог» є шанована професія. Коли цього масово будуть вчити в школах, це стане рядовим умінням: "Я вмію плавати, писати, рахувати і розбираюся в людях - що тут особливого?"

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.